Popup Örnek

     Duyurular

 

Sinemamızda Bu Hafta

Linkler

 

 

BURADA MADEN OCAĞI İSTEMİYORUZ...

Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın 23.08.20.17 tarih-1098 sayılı olurları ve "ÇED Raporu Gerekli Değildir" kararıyla, Menemen ilçesi Alaniçi - Göktepe mevkiinde bulunan toplam 85 bin 990 m2 alanda KALKER OCAĞI İşletme Ruhsatı verilmesi en az 100 yaşında çam ağaçlarının kesimine başlanması ilçede kanaat önderlerini harekete geçirdi. Çevre katliamına dur demek için Alaniçi Köy Kahvesinde basın açıklamasında bulunan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin...
Devam

Başkanlar Çukurköy’de inceleme yaptı

Menemen’de öğleden sonra etkili olan şiddetli yağış ve ardından oluşan sel Çukurköy Mahallesi'nde hasara yol açtı. Dumanlı Dağ’dan gelen sel suları köyden geçen dereleri taşırdı, maddi zarara neden oldu. Yaşanan afetin hemen ardından kurtarma çalışmaları başlatarak yaraları sarmaya çalışan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, sabah erkenden Çukurköy Mahallesi’ne gelerek yerinde incelemelerde bulundu.
Devam

BAŞKAN ŞAHİN SÖZÜNÜ TUTTU...

BAŞKAN ŞAHİN SÖZÜNÜ TUTTU… BELEDİYE’DE SENDİKASIZ İŞÇİ BIRAKMADI..! 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde, Menemen Belediyesi Ailesi’ne son dönemde katılan emekçilere sendika müjdesi veren Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin sözünü tuttu, Menemen Belediyesi içerisinde tek bir sendikasız işçi dahi bırakmadı.
Devam

MENEMEN’DE 5 BİN KİŞİ SAHURDA BULUŞTU

Menemen Belediyesi’nin, Ramazan ayı süresince her akşam farklı mahallelerde kurduğu sokak iftarlarının ardından Cumhuriyet Meydanı’nda kurduğu Geleneksel Sahur Sofrası’na vatandaşlar bu yıl da yoğun ilgi gösterdi. Yaklaşık 5 bin Menemenli sahur sofrasında bir araya geldi.
Devam

BİNLERCE MENEMENLİ KADİR...

Binlerce Menemenli Kadir Gecesi’nde, Menemen Belediyesi’nin geleneksel iftar yemeğinde bir araya geldi. Şehir Parkı’nda düzenlenen iftar yemeğinde, yaklaşık 10 bin Menemenli birlikte oruç açtı.
Devam

Taziye Evi Temel Atma Töreni’nde Başkan ŞAHİN...

Taziye Evi Temel Atma Töreni’nde Başkan ŞAHİN’den Birlik Beraberlik Vurgusu; “HEPİMİZ MEMLEKET ÇOCUĞUYUZ” Menemen Belediyesi tarafından İncirlipınar Mahallesi’nde yapılacak olan Asarlık Taziye Evi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı. Tamamında belediye bütçesi kullanılarak Menemen’de Camii ve Cemevleri inşa ettiklerini hatırlatan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, her türlü anlayışa eşit mesafede baktıklarını söyleyerek; “Bu işin doğulusu, batılısı, güneylisi, kuzeylisi olmaz. Biz hepimiz memleket çocuğuyuz” dedi.
Devam

BAŞKANLIK KUPASI’NDA ŞAMPİYON ANADOLU

24 Şubat’ta başlayan Menemen Belediyesi Başkanlık Kupası Futbol Turnuvası’nda şampiyon, penaltı atışlarıyla belirlendi. Normal süresi ve uzatma bölümü 1-1 biten final maçında Anadolu Gençlik, penaltılarda Asarlık Gençlerbirliği’ne 6-5’lik üstünlük sağlayarak şampiyon oldu.
Devam

BAŞKAN ŞAHİN’İN TEK AMACI...

BAŞKAN ŞAHİN’İN TEK AMACI BİRLİK VE BERABERLİĞİ SAĞLAMAK Menemen Belediyesi 12 yıldır aralıksız sürdürdüğü geleneği bozmayıp, bu yıl da Ramazan ayı içerisinde her gün farklı yerleşim bölgelerinde sokak iftarları düzenleyecek. Ramazan ayı içerisinde 48 farklı yerleşim bölgesinde sokak iftarları kuracaklarını açıklayan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, sokak iftarları öncesinde Menemen ilçe protokolünü buluşturduğu iftar sofrasında; “Bizim tek bir amacımız var, bu ülkede birliği ve beraberliği sağlamak” dedi.
Devam

BAŞKAN ŞAHİN İZMİRLİLERİ,..

BAŞKAN ŞAHİN İZMİRLİLERİ, ÇİLEK DİYARI EMİRALEM’DE BULUŞTURACAK… Türkiye’nin önemli çilek üretim merkezlerinden biri olan Menemen’in Emiralem bölgesinde yaşayanlar, 21 yıl aradan sonra yeniden Çilek Festivali’ne ev sahipliği yapmanın mutluluğunu paylaştı. Son olarak 1997 yılında Çilek Festivali coşkusu yaşanan Emiralem’de, 11 Mayıs 2013 tarihinde Menemen Belediyesi tarafından düzenlenen Çilek Festivali, festival günü yaşanan ve 53 vatandaşımızın hayatını kaybettiği Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki bombalı saldırılar nedeniyle iptal edilmişti. Ekonomiye sağladığı faydanın yanı sıra yöre insanının kültürel yaşamında da önemli bir yeri bulunan Emiralem çileğini tüm dünyaya tanıtmak için yola çıkan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, olumsuz hava koşulları nedeniyle bir hafta ertelenerek 12 Mayıs’ta gerçekleştirilen Menemen Belediyesi 1. Emiralem Çilek Festivali’nde hemşehrilerine, gelecek yıl tüm İzmirlileri çilek diyarı Emiralem’de buluşturacakları sözünü verdi.
Devam


 
 
Menemen Belediyesi © 2008
Şehit Kemal Cd.No:5 Menemen - İZMİR
Telefon: 444 80 08 Faks: (232) 832 00 06  
www.menemen.bel.tr - iletisim@menemen.bel.tr