Güncel Aktiviteler

Sinemamızda Bu Hafta

Süper Ayı

Linkler

MENEMEN “TAHİR ŞAHİN” DEDİ

 İzmir'in kıdemli Belediye Başkanlarından Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, CHP Menemen İlçe Başkanlığı’na adaylık dosyasını binlerce Menemenlinin desteğiyle sundu. Belediye Ailesi, Sivil Toplum Örgütleri, Muhtarlar ve hemşehrilerinin sevgi seline karanfiller sunarak karşılık veren Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, “Acaba Tahir Şahin CHP’den aday gösterilmezse ne yapar, başka yerlere gider mi?” şeklinde kamuoyuna yansıyan dedikodulara şu sözlerle son noktayı koydu; “Aday yapılsam da yapılmasam da burada doğdum, burada öleceğim.”
Devam

KARAGÖL YAKININDAKİ KATLİAMI..

 İzmir’in Menemen ilçesine bağlı Alaniçi ve Göktepe mahallelerine yakın ormanlık alanda kurulması planlanan kalker ocağına ikinci kez verilen “Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) raporu gerekli değildir” kararına karşı açılan iptal davasında verilen Bilirkişi Raporu, burada yaşanan doğa katliamını gözler önüne serdi. Raporda, “İzmir Valilik oluruyla onaylanan Çevresel Etki Değerlendirme Gerekli Değildir kararının uygun olmadığı kanaatine varılmıştır” ifadesine yer verildi.
Devam

SOĞAN PAHALILIĞINA ÇARE...

 ‘Menemen soğanlı mı olmalı, soğansız mı?’ tartışmaları süre dursun, “Menemen” adı ile özdeşleşen ve ünü ülke sınırlarını aşan Menemen Yemeği soğan fiyatlarındaki artış nedeniyle soğansız yenmeye başlandı. “Çare.. Soğansız Menemen” diyerek soğan fiyatlarındaki artışa dikkat çeken Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, “Menemen’in tadı kaçmasın” diyerek ihtiyaç sahibi ailelere 10 ton kuru soğan dağıttı.
Devam

Süs Tavukları Gölpark Menemen’de Yarıştı

 Türkiye 2. Ulusal Kümes Hayvanları Gösterisi'ne ev sahipliği yapan Gölpark Menemen’de, Türkiye'nin en bakımlı süs tavukları şampiyonluk için yarıştı.
Devam

Devrim Şehitleri Menemen’de Anıldı.

 Menemen’de 88 yıl önce meydana gelen gerici ayaklanmada, cumhuriyet düşmanları tarafından vahşice şehit edilen Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay ile Menemenli Bekçiler Hasan ve Şevki Bey, bir kez daha anıldı. Düzenlenen resmi törenin ardından binlerce vatandaşla Yıldıztepe’ye yürüyen Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen açık hava toplantısında; “Atatürkçüler olarak o gerici ve yobaz düşünceden ne dün korktuk, ne bugün, ne de yarınlarda korkacağız. Cumhuriyetin bekçileriyiz ve bekçileri olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Devam

BAŞKAN ŞAHİN’DEN YENİ YILDA ANLAMLI ZİYARET

 Geleneksel yılbaşı ziyaretlerini bu sene de gerçekleştiren Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, yeni yılın ilk saatlerinde emniyet güçlerine baklava ikram etti.
Devam

Başkan Şahin’in ilk imzası emekten yana…

 Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, yeni yılın ilk mesai gününde Belediye İş Sendikası İzmir Çevre Belediyeler Şube Başkanı Burçin Şahin ile sözleşme imzaladı. İlk kez sendikal haklara sahip olan Belediye şirketi Meta-Su emekçilerinin en düşük maaşı %32 artırılarak, sendikal haklar ve ikramiyeler hariç olmak kaydıyla 2.460 TL’ye yükseldi.
Devam

Menemen Belediye Ailesi Umut Oldu.

 Menemen Belediye Ailesi, kan kanseri (Lösemi) teşhisi konulan hemşehrisi İsmail Seki için kan bağışı ve kök hücre bağışı seferberliği gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Tahir Şahin, İsmail Seki ve onunla aynı kaderi paylaşanlara umut olan Belediye Ailesi ile gurur duyduğunu söyledi.
Devam

CHP’li KARACA VİCDANLARA SESLENDİ !

 İzmir'in Menemen ilçesine bağlı Alaniçi ve Göktepe mahallelerine yakın ormanlık alanda kurulması planlanan kalker ocağına verilen 'Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) raporu gerekli değildir' kararına karşı açılan iptal davası sürerken, ocağın kurulması planlanan bölgede yüzlerce çam ağacı kesildi. Karagöl’e 1 km uzaklıkta yaşanan doğa katliamına seyirci kalmayan Menemenlilere destek için ocağın kurulacağı alana gelen CHP’nin Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca; “Hem Kaymakama hem de Vali’ye buradan çağrı yapacağım. Gelsinler bu manzarayı görsünler, eğer vicdanları sızlamadıysa o zaman ben insanlıklarından da şüphe edeceğim. Biran önce bu kıyım dursun” dedi.
Devam

Başkan ŞAHİN “Menemen’de Huzur Var”

 Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, bu yıl da geleneği bozmayıp Ahilik Haftası’nda Menemen’in esnaf ve sanatkarlarını kahvaltıda buluşturdu. Yoğun göç alan Menemen’in tercih edilmesindeki en önemli nedenin Menemen’de sağladıkları birlik ve beraberlik olduğunu söyleyen Başkan Şahin; “Menemen’deki huzuru gören İzmir’deki esnaf ve sanatkarlar da Menemen’e geliyor” dedi.
Devam

BAŞKAN ŞAHİN VE GAZİLERDEN...

 Menemen’deki Muharip Gaziler, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin’i makamında ziyaret etti. Vatan, millet, devlet ve bayrak uğruna gerekirse şehit olmaya hazır olduklarını ifade eden gazilerle aynı duyguları paylaştığını ifade eden Başkan Tahir Şahin, “Bu vatan için yaptıklarınıza çok teşekkür ediyorum” dedi.
Devam

TEŞEKKÜRLER BAŞKANIM..!

 Menemen Belediyesi Gençlik Eğitim Kurs Merkezi (MEBGEM)’nde eğitim görüp girdikleri Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Liseye Geçiş Sınavı (LGS)’nda başarılı olan öğrenciler, velileriyle birlikte Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin’e teşekkür ziyaretinde bulundu.
Devam

Başkan ŞAHİN; “Bir Ölür, Bin Doğarız”

 Menemen’in düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıldönümü, Menemen Belediyesi’nin 7-8-9 Eylül tarihlerinde düzenlediği birbirinden renkli etkinliklerle kutlandı. 9 Eylül Kültür, Sanat ve Kurtuluş Şenlikleri’ne yoğun ilgi gösteren hemşehrilerine, bağımsızlık meşalesini yakarak "Ya İstiklal, Ya Ölüm" parolasıyla aydınlığa giden yolu aralayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türk Milleti’nin yedi düvele karşı verdiği destansı mücadeleyi hatırlatan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin; “Gönderde şanla, şerefle dalgalanan Ay Yıldızlı Bayrağımız için bir ölür, bin doğarız” dedi.
Devam

MENEMEN'DE ÖRGÜT BAŞKANINA SAHİP ÇIKTI

 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 96. yıldönümünde CHP Menemen İlçe Örgütü’nün düzenlediği birlik ve beraberlik yemeğine, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin’in partilileriyle kurduğu büyük sevgi damgasını vurdu. CHP İlçe Örgütü tarafından hazırlanan sinevizyon gösteriminde, üst üste 5. dönemde de Başkan Şahin ile Menemen’de zafere ulaşılacağı mesajının verilmesi, partililer tarafından ayakta alkışlandı. Yeni dönem için desteklerinden dolayı partililerine teşekkür eden Başkan Şahin, “Bir kez daha o ampulü yaktırmayıp patlatacağız” dedi.
Devam

BURADA MADEN OCAĞI İSTEMİYORUZ...

 Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın 23.08.20.17 tarih-1098 sayılı olurları ve "ÇED Raporu Gerekli Değildir" kararıyla, Menemen ilçesi Alaniçi - Göktepe mevkiinde bulunan toplam 85 bin 990 m2 alanda KALKER OCAĞI İşletme Ruhsatı verilmesi en az 100 yaşında çam ağaçlarının kesimine başlanması ilçede kanaat önderlerini harekete geçirdi. Çevre katliamına dur demek için Alaniçi Köy Kahvesinde basın açıklamasında bulunan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin...
Devam

Menemen Lisesine Belediyeden Tam Destek

  Menemen Lisesi İzmir’de Liseler arası düzenlenen Halk Oyunları yarışmasında aldığı birinciliğin ardından, Denizlide katılacakları Bölge finalleri öncesi Menemen Belediye Başkanı Tahir ŞAHİN’İ makamında ziyaret etti; İzmir’deki başarılarının verdiği mutluluğu Başkan Tahir ŞAHİN ile paylaşan ekip, Başkan ŞAHİN’DEN destek sözü aldı. Menemen Lisesi’nin ilçeye kazandırdığı bu başarıyı kendileriyle paylaşmalarından duyduğu memnuniyeti
Devam

Başkanlar Çukurköy’de inceleme yaptı

 Menemen’de öğleden sonra etkili olan şiddetli yağış ve ardından oluşan sel Çukurköy Mahallesi'nde hasara yol açtı. Dumanlı Dağ’dan gelen sel suları köyden geçen dereleri taşırdı, maddi zarara neden oldu. Yaşanan afetin hemen ardından kurtarma çalışmaları başlatarak yaraları sarmaya çalışan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, sabah erkenden Çukurköy Mahallesi’ne gelerek yerinde incelemelerde bulundu.
Devam

BAŞKAN ŞAHİN SÖZÜNÜ TUTTU...

 BAŞKAN ŞAHİN SÖZÜNÜ TUTTU… BELEDİYE’DE SENDİKASIZ İŞÇİ BIRAKMADI..! 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde, Menemen Belediyesi Ailesi’ne son dönemde katılan emekçilere sendika müjdesi veren Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin sözünü tuttu, Menemen Belediyesi içerisinde tek bir sendikasız işçi dahi bırakmadı.
Devam

MENEMEN’DE 5 BİN KİŞİ SAHURDA BULUŞTU

 Menemen Belediyesi’nin, Ramazan ayı süresince her akşam farklı mahallelerde kurduğu sokak iftarlarının ardından Cumhuriyet Meydanı’nda kurduğu Geleneksel Sahur Sofrası’na vatandaşlar bu yıl da yoğun ilgi gösterdi. Yaklaşık 5 bin Menemenli sahur sofrasında bir araya geldi.
Devam

BİNLERCE MENEMENLİ KADİR...

 Binlerce Menemenli Kadir Gecesi’nde, Menemen Belediyesi’nin geleneksel iftar yemeğinde bir araya geldi. Şehir Parkı’nda düzenlenen iftar yemeğinde, yaklaşık 10 bin Menemenli birlikte oruç açtı.
Devam

Taziye Evi Temel Atma Töreni’nde Başkan ŞAHİN...

 Taziye Evi Temel Atma Töreni’nde Başkan ŞAHİN’den Birlik Beraberlik Vurgusu; “HEPİMİZ MEMLEKET ÇOCUĞUYUZ” Menemen Belediyesi tarafından İncirlipınar Mahallesi’nde yapılacak olan Asarlık Taziye Evi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı. Tamamında belediye bütçesi kullanılarak Menemen’de Camii ve Cemevleri inşa ettiklerini hatırlatan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, her türlü anlayışa eşit mesafede baktıklarını söyleyerek; “Bu işin doğulusu, batılısı, güneylisi, kuzeylisi olmaz. Biz hepimiz memleket çocuğuyuz” dedi.
Devam

BAŞKANLIK KUPASI’NDA ŞAMPİYON ANADOLU

 24 Şubat’ta başlayan Menemen Belediyesi Başkanlık Kupası Futbol Turnuvası’nda şampiyon, penaltı atışlarıyla belirlendi. Normal süresi ve uzatma bölümü 1-1 biten final maçında Anadolu Gençlik, penaltılarda Asarlık Gençlerbirliği’ne 6-5’lik üstünlük sağlayarak şampiyon oldu.
Devam

BAŞKAN ŞAHİN’İN TEK AMACI...

 BAŞKAN ŞAHİN’İN TEK AMACI BİRLİK VE BERABERLİĞİ SAĞLAMAK Menemen Belediyesi 12 yıldır aralıksız sürdürdüğü geleneği bozmayıp, bu yıl da Ramazan ayı içerisinde her gün farklı yerleşim bölgelerinde sokak iftarları düzenleyecek. Ramazan ayı içerisinde 48 farklı yerleşim bölgesinde sokak iftarları kuracaklarını açıklayan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, sokak iftarları öncesinde Menemen ilçe protokolünü buluşturduğu iftar sofrasında; “Bizim tek bir amacımız var, bu ülkede birliği ve beraberliği sağlamak” dedi.
Devam

BAŞKAN ŞAHİN İZMİRLİLERİ,..

 BAŞKAN ŞAHİN İZMİRLİLERİ, ÇİLEK DİYARI EMİRALEM’DE BULUŞTURACAK… Türkiye’nin önemli çilek üretim merkezlerinden biri olan Menemen’in Emiralem bölgesinde yaşayanlar, 21 yıl aradan sonra yeniden Çilek Festivali’ne ev sahipliği yapmanın mutluluğunu paylaştı. Son olarak 1997 yılında Çilek Festivali coşkusu yaşanan Emiralem’de, 11 Mayıs 2013 tarihinde Menemen Belediyesi tarafından düzenlenen Çilek Festivali, festival günü yaşanan ve 53 vatandaşımızın hayatını kaybettiği Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki bombalı saldırılar nedeniyle iptal edilmişti. Ekonomiye sağladığı faydanın yanı sıra yöre insanının kültürel yaşamında da önemli bir yeri bulunan Emiralem çileğini tüm dünyaya tanıtmak için yola çıkan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, olumsuz hava koşulları nedeniyle bir hafta ertelenerek 12 Mayıs’ta gerçekleştirilen Menemen Belediyesi 1. Emiralem Çilek Festivali’nde hemşehrilerine, gelecek yıl tüm İzmirlileri çilek diyarı Emiralem’de buluşturacakları sözünü verdi.
Devam

Menemenliler Şampiyonluğa Hazırlanıyor

 TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta şampiyonluk iddiasını son maça bırakan Menemen Belediyespor’a Menemenlilerin inancı tam. Şampiyonluk hazırlıkları yapan Mememenliler, ilçenin dört bir yanında astıkları sarı-lacivert bayraklar ve pankartlarla takımına moral verdi.
Devam

BAŞKAN ŞAHİN 1 MAYIS’TA EMEK..

 19 yıllık Belediye Başkanlığı döneminde tek bir taşeron işçi dahi çalıştırmayan İzmir’in kıdemli Belediye Başkanlarından Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde “Ailem” dediği Menemen Belediyesi emekçilerinin yüzünü güldürdü. Belediye Ailesi’ne son dönemde katılan emekçilerin yarın sabah itibariyle sendikalı olabileceğini müjdeleyen Başkan Şahin, yarın ikramiyesi bulunan tüm işçilere 1000’er TL ödeneceğini de söyledi.
Devam

Menemen’i 23 Nisan Coşkusu sardı...

 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Menemen Belediyesi ve Doğaköy İlkokulu işbirliğinde düzenlenen “23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği”, renkli görüntülere sahne oldu. 4 yabancı ülke ve Menemen’den öğrenciler, gösterileriyle büyük alkış topladı.
Devam

Başkan ŞAHİN; “Sıra Bizde”

 Menemen Belediyesi’nin 2009’dan bu yana aralıksız sürdürdüğü ve bu yıl “SıraON’da” sloganıyla 10.’sunu gerçekleştirdiği İnadına Tiyatro Festivali’nin açılış töreninde konuşan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, toplumu bilinçlendirmenin bir yolunun da tiyatro yapmak olduğuna dikkat çekerek; “Kadınların sahneye çıkamayacağını biz 19 yıl önce görmüşüz ki; ‘İnadına Tiyatro’ demişiz. Tiyatro grubumuz ‘SıraON’da’ demiş ancak şimdi asıl sıra bizde. Bu vatanı, bayrağımızı, devletimizi korumak ve kollamak için, kadınlarımızın her yerde olması için sıra bizde” dedi.
Devam

Menemen'de Geleneksel Çömlek..

 KÜLTÜR MİRASI’NIN GELECEĞİ İÇİN KÜMELENMEYİ SEÇTİLER... Anadolu'nun en eski el sanatlarından çömlekçiliğin yüzyıllardır kuşaktan kuşağa aktarılarak sürdürüldüğü Menemen ilçesi, seramik ve çömlek üretiminde yaşanan sorunların görüşülerek çözüm arayışında bulunulduğu ‘Geleneksel Çömlekçiler ve Seramikçiler Çalıştayı’na ev sahipliği yaptı. İki günlük çalıştayın sonunda, sektörde yaşanan sorunların çözümü için kümelenmenin en doğru yol olduğu konusunda görüş birliğine varıldı.
Devam

Menemen Belediyesi 10 İnadına Tiyatro Festivali

 COŞKUYLA 10’UNCU YILA Menemen Belediyesi’nin 2009’dan bu yana aralıksız sürdürdüğü, her seferinde büyük bir coşkuyla gerçekleştirilen ve 2016’da İstanbul’da gerçekleştirilen Tiyatro Gazetesi Anadolu Tiyatro Ödülleri’nde “En İyi Tiyatro Festivali” ödülüne sahip olan “İNADINA TİYATRO FESTİVALİ”, bu sene 10-15 Nisan 2018 tarihleri arasında 10’uncu kez perde diyecek.
Devam

Başkan Şahin; “1999 ruhuna ihtiyacımız var”

 CHP İzmir’de kongre sürecinin tamamlanmasının ardından İl Yönetimiyle birlikte göreve başlayan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in ilçe örgütlerine ziyaretinde son durağı CHP Menemen İlçe Başkanlığı oldu. 1 yıl öncesinden yerel seçimler için Aday Adaylığı açıklamalarının CHP’ne zarar verdiği konusunda CHP İl Başkanı Deniz Yücel ile görüş birliğinde olan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Belediye Başkanlığı görevine ilk seçildiği 1999 yılında zor şartlar altında birlik, beraberlik, kardeşlik duygusuyla Menemen’de CHP’nin 6 oklu bayrağını Belediye burçlarına diktiklerini ve 4 dönemdir indirtmediklerini ifade ederek; “Bizim bu motivasyona, birlik, beraberlik, kardeşliğe ihtiyacımız var” dedi.
Devam

Başkan ŞAHİN; “Menemen’in geleceği için çalışıyoruz”

 “Toprağın Bereketi Kadın Üretici” temasıyla bu yıl ikincisi düzenlenen Expomen Agro Hayvancılık, Et ve Süt Teknolojileri, Tarım ve Çiftlik Ekipmanları Fuarı’nın gelecek kuşaklara aktarılacak bir gelenek olacağını ifade eden Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, “Menemen’in geleceği için çalışıyoruz” diye konuştu.
Devam

Fuar’ın güzelleri görücüye çıktı

 Expomen Agro Hayvancılık, Et ve Süt Teknolojileri, Tarım ve Çiftlik Ekipmanları Fuarı’nın üçüncü günü En Güzel Koç, En Güzel Koyun ve En Güzel Kuzu yarışmalarına sahne oldu. Gölpark Menemen’de yer alan Fuar alanında gerçekleşen yarışmada dereceye giren üreticilere ödüllerini veren Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin; “Biz ne yapıyorsak köylümüz için, çiftçimiz için yapıyoruz. Bizim işimiz köylümüz, gücümüz köylümüz. İşimiz Menemen, gücümüz Menemen” dedi.
Devam

Başkan ŞAHİN,hem Mehmetçiğe...

 Başkan ŞAHİN, hem takıma hem de Mehmetçiğe moral verdi… Türkiye 2. Lig Kırmızı Grup’ta şampiyonluğa oynayan Menemenspor’un maçı için geçtiğimiz hafta sonu Hatay’a giden Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Türk Silahlı Kuvvetleri'nce Suriye'nin Afrin kentine yönelik sürdürülen 'Zeytin Dalı Harekatı'na katılan birlikleri komuta eden merkezi de ziyaret etti.
Devam

KUBİLAY’ın ismi Menemen’de yaşayacak

 Devrim Şehidimiz Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay’ın adının yaşatılacağı Menemen Belediyesi Kubilay Kültür Merkezi, binlerce vatandaşın katıldığı coşkulu bir törenle hizmete açıldı. Menemen İZBAN İstasyonu karşısında yükselen 9 katlı görkemli yapı; eğitim, spor, kültür ve sanat alanlarında hizmet vererek Menemenlilerin yaşam kalitesini artıracak.
Devam

Menemen’de canlar bir oldu...

 Menemende canlar bir oldu Başkan ŞAHİNi plaketlerle onurlandırdı. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Kent 2 Şubesi’nin birlik ve beraberlik adına düzenlediği kahvaltıya katılan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi ve Alevi Bektaşi Federasyonu tarafından plaketle ödüllendirilmenin onurunu yaşadı.
Devam

Soğuğa rağmen Menemen’de deve güreşlerine büyük ilgi…

 İzmir’in Menemen ilçesinde, Ege ve Akdeniz bölgelerinden gelen 140 pehlivan deve güreş tuttu. Soğuk havaya rağmen sabahın erken saatlerinden itibaren Türkelli Güreş Arenası’nı doldurmaya başlayan 10 binden fazla izleyici, birbirinden ünlü develerin kıran kırana mücadelesini büyük bir ilgiyle izledi. Develerin mücadelesi gibi, 70 kişilik zeybek ekibinin gösterileri de büyük ilgi gördü.
Devam

Başkan ŞAHİN; “Tarihimizin...

 Başkan ŞAHİN; “Tarihimizin çöplüğünde yok olup gidecekler” Menemen’de 87 yıl önce gericiler tarafından katledilen Devrim Şehidi Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay ile Bekçi Hasan ve Şevki Bey, Yıldıztepe'deki Kubilay Anıtı önünde düzenlenen iki törenle anıldı. Resmi anma töreninin ardından, Menemen Tren Garı'nda toplanarak Yıldıztepe’ye kadar yürüyen vatandaşlar anma töreni gerçekleştirdi, şehit mezarlarına karanfiller bırakıldı. 19 yıllık Belediye Başkanlığı döneminde sadece son 3 yıldır Kubilay’ı Anma Törenleri’nden konuşma verilmeyen Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, “Sen otur konuşma. O işler öyle konuşmakla olmaz diyenler, tarihimizin çöplüğünde yok olup gideceklerdir” dedi.
Devam

Sanat taşıyanlar Menemen’de...

 Kendi kentlerine sanat taşıyanlar Menemen’de buluştu.Türkiye’de bir ilk olarak Menemen Belediye Tiyatrosu (MEBET) tarafından düzenlenen “Tiyatro Festivali Yapmak Çalıştayı” Türkiye’deki 33 Tiyatro Festivali’nin temsilcilerini ve sanat kurumlarını bir araya getirdi. Kendi kentlerine sanat taşıyanların Menemen’deki buluşmasına ev sahipliği yapan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, toplumun sosyalleştirebilmesi adına sanata desteklerinin süreceği mesajını verdi.
Devam

“Koltuk peşinde koşanlardan olmadık”

 CHP Menemen İlçe Kongresinde partilileriyle bir araya gelen Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, parti içi demokrasi mücadelesi nedeniyle CHP’den ihraç edilmiş olmasına rağmen koltuk peşinde koşanlardan olmadığını ifade ederek, partililerine birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.
Devam

 
Menemen Belediyesi © 2008
Şehit Kemal Cd.No:5 Menemen - İZMİR
Telefon: (232) 832 16 65 Faks: (232) 832 00 06  
www.menemen.bel.tr - iletisim@menemen.bel.tr