Güncel Aktiviteler


Sinemamızda Bu Hafta

Linkler

KIDEMLİ BAŞKANLARDAN ANLAMLI ZİYARET


İzmir'in kıdemli Belediye Başkanlarından Tahir Şahin ve Karşıyaka eski Belediye Başkanı Cevat Durak, son günlerde ülkemizde artan terör olaylarına karşı en güzel cevabın birlik ve beraberlikten geçtiği düşüncesiyle, İzmir’in CHP’li Belediye Başkanları ve İlçe Örgütlerine ziyaretler gerçekleştiriyor.1999’dan bugüne Menemen Belediye Başkanlığı görevini yürüten,KIDEMLİ BAŞKANLARDAN ANLAMLI ZİYARET

İzmir'in kıdemli Belediye Başkanlarından Tahir Şahin ve Karşıyaka eski Belediye Başkanı Cevat Durak, son günlerde ülkemizde artan terör olaylarına karşı en güzel cevabın birlik ve beraberlikten geçtiği düşüncesiyle, İzmir’in CHP’li Belediye Başkanları ve İlçe Örgütlerine ziyaretler gerçekleştiriyor.

1999’dan bugüne Menemen Belediye Başkanlığı görevini yürüten CHP’nin kıdemli Belediye Başkanlarından Tahir Şahin ve 2004- 2014 yılları arasında Karşıyaka Belediye Başkanlığı görevini yürüten Cevat Durak, “Gün birlik, beraberlik içinde olma günüdür” diyerek gerçekleştirdiği ziyaretlerinde, İzmir’in CHP’li Belediye Başkanları ve İlçe Başkanları’nı makamlarında ziyaret ediyor.


Türkiye’nin 7 Haziran 2015 seçimine sıfır terörle girdiğini hatırlatan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, bugün ise Güneydoğu’dan başlayan ve yurdun dört bir yanına sıçrayan terör olayları nedeniyle toplum vicdanının büyük rahatsızlık duyduğunu söyleyerek; “Ülkemizin göz bebeği askerimiz, polisimiz, korucularımız ve hatta sivil vatandaşlarımız her gün şehit ediliyor. Son 8 ayda verdiğimiz şehit sayısı 400’e yaklaşmış durumda. Türk milletinin birlik ve beraberliğine kast eden bu hain terör saldırılarını şiddetle kınıyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve tedavi gören yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz” dedi.

Karşıyaka eski Belediye Başkanı Cevat Durak ile birlikte İzmir’deki CHP’li Belediye Başkanları ve CHP İlçe Örgütlerini ziyaretlerinde; ülkemizde artan terör olaylarına karşı en güzel cevabın birlik ve beraberlikten geçtiği konusunda fikir alışverişinde bulunduklarını ifade eden Başkan Şahin; “Ülkemizde son günlerde yaşanan terör olayları bizleri derinden yaralamıştır. Bu günlerde en çok ihtiyacımız olan birlik ve beraberliktir. Terörün sona ermesi ve toplumsal huzurun yeniden tesisi için siyasilere, yerel yöneticilere önemli sorumluluklar düşmektedir. Sağduyulu davranarak bu zor günleri birlikte aşacağımıza inanıyoruz. Bu düşüncelerimizi partililerimiz ve Belediye Başkanlarımızla paylaşarak Türkiye’nin huzuruna katkıda bulunmaya çabalıyoruz” dedi.

Bornova, Konak, Karşıyaka ve Bayraklı Belediye Başkanları ile CHP İlçe Başkanları’na gerçekleştikleri ziyaretlerin, İzmir’in diğer ilçeleriyle devam edeceğini açıklayan Başkan Şahin; yaptıkları ziyaretlerin anısına Belediye Başkanları ve İlçe Başkanlarına Menemen’e özgü toprak testi ve toprak kasede Menemen yoğurdu hediye etti. 


 
Menemen Belediyesi © 2008
Şehit Kemal Cd.No:5 Menemen - İZMİR
Telefon: (232) 832 16 65 Faks: (232) 832 00 06  
www.menemen.bel.tr - iletisim@menemen.bel.tr